Yozgat Bozok Üniversitesi Radyosu

Bozok FM #107.0

BOZOK FM

Paylaş
Oynat Durdur
Hakkımızda

Bozok FM, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde İletişim Fakültesi binasında 2018 yılında 107.0 frekansında test yayınları yapmaya başlamıştır. 15 Temmuz 2019 tarihinde resmi olarak yayın hayatına başlayan radyo şehir merkezi başta olmak üzere tüm ilçeler ve çevre şehirlere sesini duyurmaktadır.

Karma müzik anlayışla 24 saat kesintisiz müzik yayını yapan Bozok FM Türkiye’nin en genç ve en iyi stüdyo- teknik donanıma sahip radyoları arasında yer almaktadır. Bozok FM, İletişim Fakültesi öğrencilerinin sektöre adım atmadan önce deneyim kazandıkları önemli bir alan olmuştur. Aynı zamanda radyo alanında deneyim kazanmak isteyen üniversitemizin diğer bölüm öğrencilerinin de uygulama yapabileceği bir alandır. Yaptığı program formatları, kaliteli ve seçkin müzik arşivi ile 107.0 frekansında şehrin genç sesi olmaya devam etmektedir.

Yayın Politikası 

Yozgat Bozok Üniversitesi bünyesinde 2018 yılında kurulan Bozok FM, iletişim fakültesi öğrencilerine uygulamalı eğitim sağlamak amacının yanı sıra üniversitenin sesi olmayı da amaçlamıştır. Öğrencilerine mesleki anlamda tecrübe edindirmekle birlikte kamuoyunu ve toplumu bilgilendirmeyi de amaçlayan radyoda, üniversite bünyesinde gerçekleştirilen akademik, kültürel ve sosyal alanlardaki faaliyetleri başta öğrencileri olmak üzere, akademik ve idari personellere ve şehre iletmeyi amaçlar. Bozok FM, genel yayıncılık ilkelerini mesleki ve etik kuralları dikkate alarak, ulusal ve uluslararası yasa ve kanunlar çerçevesinde belirlemiştir.

Bozok FM, yayınlarında insan onuruna, temel hak ve özgürlüklere saygılı olmayı, ifade özgürlüğü ve haber alma hakkı çerçevesinde, olay ve olguları doğru, tarafsız ve eksiksiz yayınlamayı, haksız amaç ve çıkarlar doğrultusunda hareket etmemeyi, çoksesliliğin ve kültürel çeşitliliğin korunmasına önem vermeyi, ırk, renk, dil, din ve cinsiyet ayrımcılığına, aşağılama ve önyargılara yer vermemeyi, kişi ve kurumların cevap ve düzeltme haklarına saygılı olmayı, toplumda korku ve infial yaratabilecek olaylar karşısında ve kriz zamanlarında sağduyulu davranmayı, şiddeti teşvik etmemeyi ve meşrulaştırmamaya özen göstermeyi, özel hayata ve mahremiyete saygılı olmayı, kadınların sorunlarına duyarlı olmayı ve kadınları nesneleştirmekten kaçınmayı, çocuk ve gençleri uygun olmayan içerikten korumaya özen göstermeyi, dinleyicilerin gereksinim, beğeni ve hassasiyetlerine önem vermeyi ilke edinmiştir. 

Künye
Radyo Sahibi:

Prof. Dr. Ahmet Karadağ
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü

Radyo Sorumlusu:

Prof. Dr. Mustafa Akdağ
İletişim Fakültesi Dekanı

Radyo Koordinatörü:

Öğr. Gör. Şahin Tuğrul
Radyo-Televizyon Programcılığı Öğr. Elemanı

Adres:
Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü, 66000
Azizli/ Merkez/ Yozgat

Canlı Yayın:
http://radyo.bozok.edu.tr/

E-Posta Adreslerimiz:
bozokfm107@bozok.edu.tr
bozokfm107@yobu.edu.tr

Sosyal Medya Hesaplarımız:
İnstagram: bozokfm107
Twitter: bozokfm107

Radyomuzdan Fotoğraflar